Odpowiedzi dotyczące pytań o depilacje laserową

Depilacja laserowa stanowi zabieg, który wzbudza zainteresowanie wśród coraz większej liczby kobiet i mężczyzn. Co składa się na ten fenomen? Z jakiego powodu każdego dnia rośnie ilość osób chcących przeprowadzić depilację laserową? Jednym z głównych czynników jest za pewne fakt, że jest ona w chwili obecnej swoistym trendem w modzie. Wielu ludzi pożąda efektu gładkiej skóry, który jest możliwy do osiągnięcia dzięki wykonaniu zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Opinie na jej temat są niezwykle pozytywne, szczególnie jeśli chodzi o stosowanie metody z wykorzystaniem lasera Vectus.

Wiele pacjentek oraz pacjentów zastanawia się nad tym czy depilacja laserowa boli. Otóż wspomniana wyżej laserowa depilacja za pośrednictwem lasera Vectus jest zwolniona z przykrych konsekwencji bólowych, ponieważ jego konstrukcja składa się między innymi z szafirowej końcówki, która chłodzi depilowane miejsce i działa na nie przeciwbólowo.

Czym jest trwała depilacja i jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa to zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym, którego celem jest usuwanie owłosienia laserem. W pierwszej fazie osoba chcąca go wykonać powinna wypełnić krótką ankietę, na podstawie której zostaną osoba przeprowadzająca zabieg zapozna się ze stanem zdrowia pacjenta oraz zostaną wyeliminowane ewentualne przeciwwskazania do depilacji laserowej. Kolejnym krokiem jest poddanie pacjenta próbie laserowej. Jeśli wszystko będzie w porządku oznacza to, że usuwanie włosów laserem jest w pełni możliwe. Laser wnika głęboko w strukturę skóry, a następnie zostaje pochłonięty przez zawartą w niej oraz w mieszkach włosowych melaninę. W konsekwencji dochodzi do zniszczenia cebulek włosowych.

Konieczne jest powtarzanie działania jakim jest depilacja laserowa w Gdyni - więcej info. tutaj: http://vectusgdynia.pl/. Ile zabiegów należy wykonać dla trwałości efektów? Zaleca się powtarzanie zabiegu co miesiąc, przez około pół roku w standardowych przypadkach. Po upływie roku zaleca się wykonanie przypomnienia zabiegu, jaki stanowi depilacja laserowa. Efekty wówczas utrzymują się przez okres nawet pięciu lat.

Depilacja laserowa, a ciąża oraz okres laktacji. Czy wykonywanie zabiegu jest dobrym pomysłem?

Nie ma jednoznacznych wyników badań, które dowodzą, że depilacja laserowa w ciąży jest bezpieczna dla dziecka, dlatego też zaleca się wykonanie zabiegu po porodzie i po minięciu okresu laktacyjnego.

Depilacja laserowa, przeciwwskazania dotyczące wykonania zabiegu

 • nieprzerwana, doustna kuracja retinoidami;
 • nieprzerwanie zażywania leków i ziół, których działanie jest światłouczulające;
 • świeża opalenizna;
 • infekcje skórne;
 • grzybice;
 • zapalenia lub podrażnienia naskórka;
 • ciąża;
 • okres laktacji.

Depilacja laserowa, jak się przygotować do wizyty w gabinecie kosmetycznym?

UWAGA, w odpowiedzi na Państwa pytania odnośnie skutecznej metody na zbadanie czy po przygodnym stosunku płciowym, możemy być zarażeni rzeżączką, pragniemy poinformować, że są dostępne testy na rzeżączkę (np. na stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/), które operują na najdokładniejszej metodzie badania PCR. Testy można zamówić do domu, pobrać próbkę i odesłać kurierem do laboratorium. Wyniki odebrać można meilem.

Istnieje kilka istotnych kwestii, które należy spełnić chcąc poddać się wykonaniu zabiegu jaki stanowi depilacja laserowa. Skutki uboczne nie wystąpią jeśli pacjent odpowiednio przygotuje się do wizyty w grabiciele kosmetycznym. Należy zatem:

 • nie opalać skóry na co najmniej miesiąc przed zabiegiem;
 • odstawić lekarstwa o działaniu światłouczulającym;
 • nie depilować skóry w klasycznej formie na kilka tygodni przez wykonaniem zabiegu;
 • zaprzestać doustnej kuracji retinoidami oraz środkami antydepresyjnymi;
 • zrezygnować ze stosowania środków samoopalających skórę.

Jeśli pacjent podejście poważnie do tematu przeprowadzenia zabiegu, nie powinien się on obawiać, że wystąpią na jego skórze jakiekolwiek skutki uboczne jak na przykład oparzenia po depilacji laserowej.

Pielęgnacja skóry po zabiegu powinna opierać się przede wszystkim o:

 • zrezygnowanie z: gorących kąpieli, sauny, kąpieli słonecznych, solarium oraz basenu;
 • zaprzestanie stosowania środków złuszczających skórę;
 • nawilżenie skóry kremami, w których składzie nie spirytusu (mógłby zadziałać podrażniając);
 • należy pić dużo wody aby w odpowiedni sposób nawadniać organizm.

Kwestie dotyczące zagadnienia jakim jest laserowa depilacja - cena zabiegu

Sprawy finansowe są mocno zależne od partii ciała, na której ma zostać wykonana depilacja laserowa. Koszt oscyluje w okolicach od 100 do nawet tysiąca złotych. Depilacja laserowa, cena przykładowa to: usuwanie wąsika: od 100 do 300 zł, usuwanie włosów z nóg: od 400 do 700 zł, depilacja okolic bikini: od 300 do 800 zł.

Więcej przeczytasz na Clinica Cosmetologica Gdynia

5/5 - (1 Głos)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

41 − 36 =