Depilacja laserowa stanowi zabieg, który wzbudza zainteresowanie wśród coraz większej liczby kobiet i mężczyzn. Co składa się na ten fenomen? Z jakiego powodu każdego dnia rośnie ilość osób chcących przeprowadzić depilację laserową? Jednym z głównych czynników jest za pewne fakt, że jest ona w chwili obecnej swoistym trendem w modzie. Wielu ludzi pożąda efektu gładkiej skóry, który jest możliwy do osiągnięcia dzięki wykonaniu zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Opinie na jej temat są niezwykle pozytywne, szczególnie jeśli chodzi o stosowanie metody z wykorzystaniem lasera Vectus.

Wiele pacjentek oraz pacjentów zastanawia się nad tym czy depilacja laserowa boli. Otóż wspomniana wyżej laserowa depilacja za pośrednictwem lasera Vectus jest zwolniona z przykrych konsekwencji bólowych, ponieważ jego konstrukcja składa się między innymi z szafirowej końcówki, która chłodzi depilowane miejsce i działa na nie przeciwbólowo.

Czym jest trwała depilacja i jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa to zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym, którego celem jest usuwanie owłosienia laserem. W pierwszej fazie osoba chcąca go wykonać powinna wypełnić krótką ankietę, na podstawie której zostaną osoba przeprowadzająca zabieg zapozna się ze stanem zdrowia pacjenta oraz zostaną wyeliminowane ewentualne przeciwwskazania do depilacji laserowej. Kolejnym krokiem jest poddanie pacjenta próbie laserowej. Jeśli wszystko będzie w porządku oznacza to, że usuwanie włosów laserem jest w pełni możliwe. Laser wnika głęboko w strukturę skóry, a następnie zostaje pochłonięty przez zawartą w niej oraz w mieszkach włosowych melaninę. W konsekwencji dochodzi do zniszczenia cebulek włosowych.

Konieczne jest powtarzanie działania jakim jest depilacja laserowa w Gdyni - więcej info. tutaj: http://vectusgdynia.pl/. Ile zabiegów należy wykonać dla trwałości efektów? Zaleca się powtarzanie zabiegu co miesiąc, przez około pół roku w standardowych przypadkach. Po upływie roku zaleca się wykonanie przypomnienia zabiegu, jaki stanowi depilacja laserowa. Efekty wówczas utrzymują się przez okres nawet pięciu lat.

Depilacja laserowa, a ciąża oraz okres laktacji. Czy wykonywanie zabiegu jest dobrym pomysłem?

Nie ma jednoznacznych wyników badań, które dowodzą, że depilacja laserowa w ciąży jest bezpieczna dla dziecka, dlatego też zaleca się wykonanie zabiegu po porodzie i po minięciu okresu laktacyjnego.

Depilacja laserowa, przeciwwskazania dotyczące wykonania zabiegu

 • nieprzerwana, doustna kuracja retinoidami;
 • nieprzerwanie zażywania leków i ziół, których działanie jest światłouczulające;
 • świeża opalenizna;
 • infekcje skórne;
 • grzybice;
 • zapalenia lub podrażnienia naskórka;
 • ciąża;
 • okres laktacji.

Depilacja laserowa, jak się przygotować do wizyty w gabinecie kosmetycznym?

UWAGA, w odpowiedzi na Państwa pytania odnośnie skutecznej metody na zbadanie czy po przygodnym stosunku płciowym, możemy być zarażeni rzeżączką, pragniemy poinformować, że są dostępne testy na rzeżączkę (np. na stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/), które operują na najdokładniejszej metodzie badania PCR. Testy można zamówić do domu, pobrać próbkę i odesłać kurierem do laboratorium. Wyniki odebrać można meilem.

Istnieje kilka istotnych kwestii, które należy spełnić chcąc poddać się wykonaniu zabiegu jaki stanowi depilacja laserowa. Skutki uboczne nie wystąpią jeśli pacjent odpowiednio przygotuje się do wizyty w grabiciele kosmetycznym. Należy zatem:

 • nie opalać skóry na co najmniej miesiąc przed zabiegiem;
 • odstawić lekarstwa o działaniu światłouczulającym;
 • nie depilować skóry w klasycznej formie na kilka tygodni przez wykonaniem zabiegu;
 • zaprzestać doustnej kuracji retinoidami oraz środkami antydepresyjnymi;
 • zrezygnować ze stosowania środków samoopalających skórę.

Jeśli pacjent podejście poważnie do tematu przeprowadzenia zabiegu, nie powinien się on obawiać, że wystąpią na jego skórze jakiekolwiek skutki uboczne jak na przykład oparzenia po depilacji laserowej.

Pielęgnacja skóry po zabiegu powinna opierać się przede wszystkim o:

 • zrezygnowanie z: gorących kąpieli, sauny, kąpieli słonecznych, solarium oraz basenu;
 • zaprzestanie stosowania środków złuszczających skórę;
 • nawilżenie skóry kremami, w których składzie nie spirytusu (mógłby zadziałać podrażniając);
 • należy pić dużo wody aby w odpowiedni sposób nawadniać organizm.

Kwestie dotyczące zagadnienia jakim jest laserowa depilacja - cena zabiegu

Sprawy finansowe są mocno zależne od partii ciała, na której ma zostać wykonana depilacja laserowa. Koszt oscyluje w okolicach od 100 do nawet tysiąca złotych. Depilacja laserowa, cena przykładowa to: usuwanie wąsika: od 100 do 300 zł, usuwanie włosów z nóg: od 400 do 700 zł, depilacja okolic bikini: od 300 do 800 zł.

Więcej przeczytasz na Clinica Cosmetologica Gdynia

Jedną z form antykoncepcji jest wazektomia (sterylizacja mężczyzny) polegająca na przecięciu dwóch nasieniowodów. Efektem tego zabiegu jest powstrzymanie plemników przed przedostaniem się ich do płynu nasiennego. Mężczyźni, którzy nie planują już powiększania rodziny i posiadania większej liczby dzieci mogą bezpiecznie poddać się takiej procedurze.

Czytaj dalej... "Wazektomia – antykoncepcja"

Refluks jest chorobą związaną z niewłaściwym funkcjonowaniem zwieracza dolnego przełyku. Zgaga, cofanie treści, puste odbijanie - to typowe objawy refluksu. Refluks jest chorobą przewlekłą i nie można jej lekceważyć. Nieleczony może doprowadzić do nowotworu przełyku.

Przyczyny refluksu

Refluks to cofanie treści pokarmowej i soków żołądkowych z żołądka do przełyku. Objawy występują w wyniku zaburzeń w funkcjonowaniu zwieracza przełyku. Właściwie działający zwieracz otwiera się na kilka sekund, by przepuścić połknięty pokarm, napój, ślinę do żołądka.  Czasami zdarza się, że dolny zwieracz pozostaje otwarty dłużej. To właśnie wtedy dochodzi do cofnięcia treści pokarmowych. Przyczyny zaburzeń w funkcjonowaniu zwieracza to najczęściej:

 • zażywane leki,
 • operacje żołądka,
 • palenie papierosów,
 • picie kawy i alkoholu,
 • nadwaga,
 • niewłaściwa dieta.

Diagnoza refluksu

Na podstawie wywiadu lekarz rodzinny dokonuje wstępnej diagnozy. Dla uzyskania jej 100% potwierdzenia może zlecić badania specjalistyczne. Pozwolą one także na wykluczenie innych schorzeń.

Prześwietlenie z kontrastem – wykonuje radiolog, pacjent spożywa przed badaniem specjalną papkę, a następnie lekarz śledzi jej wędrówkę przez układ pokarmowy.

Gastroskopia – wykonywana przez gastrologa, który wprowadza do przełyku endoskop, za pomocą którego lekarz ogląda wewnętrzne ściany układu pokarmowego. Gastroskopia przez jamę ustną jest zabiegiem bardzo nieprzyjemnym i wielu pacjentów się przed nią wzbrania. Obecnie można wykonać „gastroskopię bezstresową”. Wziernik wprowadzany jest przez nos. Ten sposób badania nie jest refundowany przez NFZ.

Ph-metria – badanie określające stopień kwasowości w przełyku.

Badanie manometryczne – do przełyku wprowadzana jest sonda badająca ciśnienie w przełyku, wykrywa zmniejszone napięcie zwieracza.

Leczenie refluksu

Leczenie refluksu to przede wszystkim zmiana diety i nawyków żywieniowych. Posiłki trzeba spożywać w regularnych odstępach i mniejszych porcjach. Należy wyeliminować składniki, które powodują nadmierną produkcję kwasów w żołądku. Środki farmakologiczne najczęściej mają działanie doraźne.

Naturalne sposoby na refluks

Dobre efekty przynoszą domowe sposoby na refluks. Ich główną zaletą jest roślinne pochodzenie, brak działań ubocznych oraz długotrwała skuteczność. W diecie sól kuchenna powinna być zastąpiona solą morską, posiłki powinny zawierać produkty bogate w witaminę D. Należy także ograniczyć spożywanie mleka, które może przynosić chwilową ulgę, ale powoduje wytwarzanie większej ilości kwasów żołądkowych.

Ulgę w przypadku nasilenia dolegliwości mogą przynieść:

 • soda rozpuszczona w wodzie,
 • migdały,
 • miód z octem jabłkowym,
 • łyżeczka musztardy,
 • sok z ziemniaka.

Decydując się na domowy sposób na refluks warto pamiętać o właściwościach leczniczych ziół. Nie tylko usuną doraźne objawy, ale poprawią funkcjonowanie zwieracza przełyku. Warto zastosować napary z siemienia lnianego, jałowca, lukrecji czy malwy czarnej. Zioła nie zadziałają natychmiast, ale pite systematycznie, przyniosą ulgę na dłuższy czas.

2

Część mężczyzn cierpi na stulejkę. Co to jest stulejka? Jest to najczęściej diagnozowana dolegliwość dotycząca budowy napletka. Jak wygląda stulejka? Chory z tym schorzeniem ma nadmiernie zwężony napletek, przez co jego ściągnięcie z żołędzi prącia jest w dużym stopniu utrudnione lub całkowicie uniemożliwione.

Czytaj dalej... "Stulejka"

Pneumokoki to jedne z najgroźniejszych bakterii, które są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, a także osób po 65. roku życia. Najskuteczniejszą metodą walki z pneumokokami jest szczepionka. Czytaj dalej... "Szczepionka na pneumokoki czy zapobieganie"

Cytomegalia - to zwyczajowa nazwa należąca do podrodziny Betaherpesvirinae herpeswirusa HHV-5. Jest to choroba zaliczana do chorób wenerycznych. Wywołuje ją wirus CMV i atakuje głownie gruczoły ślinowe. Konsekwencje cytomegalii dotyczą osób, które mają problemy z odpornością, ponieważ u zdrowych osób schorzenie to przebiega bezobjawowo i organizm sam się jej pozbywa. Czytaj dalej... "Cytomegalia"

Kiła, znana też pod łacińską nazwą syfilis, to jedna z częściej występujących chorób zakaźnych. Jest ona znana od lat, a jej epidemie już w średniowieczu zbierały śmiertelne żniwo. Do dziś jednak jej objawy mogą być bardzo niebezpieczne i bardzo nieprzyjemne dla chorego. Jej przebieg jest jednak bardzo zróżnicowany i właściwie każda osoba może zareagować na kiłę zupełnie inaczej.  Czytaj dalej... "Kiła – co to jest i jak ją leczyć?"

2

Niektóre choroby są niezależne od nas i nie mamy wpływu na ich rozwój, inne rozwijają się w sposób naturalny, ale przyśpieszenie objawów zależy już wyłącznie od nas. Do tego rodzaju chorób należy miażdżyca. Czytaj dalej... "Miażdżyca – co warto o niej wiedzieć"

2

W ciągu roku na świecie dochodzi do 3-5 milionów zakażeń pokarmowych. Skutkiem są zgony około 1,5 milionów dzieci poniżej 5 roku życia. Grypa jelitowa powodowana jest przez rotawirusy należące do rodziny reowirusów. Atakują one i niszczą enetrocyty, które stanowią warstwę powierzchniową jelita cienkiego. Do zarażenia może dochodzić zarówno drogą pokarmową, jak i oddechową. Czytaj dalej... "Grypa jelitowa i jej objawy"