Rzeżączka odbytu

5/5 - (4 Głosy)
Wiele nieuleczalnych chorób, które kiedyś sprawiały, że mieliśmy wiele zmartwień, można dzisiaj bez problemu wyleczyć. Podobnie jest z rzeżączką odbytu, ale nie oznacza to, że chorobę można lekceważyć, bo może prowadzić do przykrych powikłań.

Czym jest rzeżączka odbytu

Najprościej ujmując, jest to choroba zakaźna, powodowana przez bakterię. Najłatwiej jest zarazić się poprzez kontakt płciowy z osobą zakażoną. Rzeżączka może wystąpić w różnych częściach ciała. Najczęściej zdarza się w okolicach intymnych, jednak istnieje możliwość przeniesienia bakterii na inną część ciała, na przykład można mieć zakażenie gardła lub oczu. U niemowląt istnieje ryzyko pogorszenia wzroku, jeżeli matka chorowała wcześniej na rzeżączkę.

Objawy rzeżączki odbytu

UWAGA, w odpowiedzi na Państwa pytania odnośnie skutecznej metody na zbadanie czy po przygodnym stosunku płciowym, możemy być zarażeni rzeżączką, pragniemy poinformować, że są dostępne testy na rzeżączkę (np. na stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/), które operują na najdokładniejszej metodzie badania PCR. Testy można zamówić do domu, pobrać próbkę i odesłać kurierem do laboratorium. Wyniki odebrać można meilem.

Innym typem tej przypadłości jest rzeżączka odbytu. Jest to dosyć przykra choroba, która może wystąpić bez objawów, jak i objawiając się swędzeniem i pieczeniem tych okolic. Rzeżączka w odbycie może skutecznie utrudnić nam wykonanie tak ważnej czynności, jaką jest wypróżnienie się, aby oczyścić organizm z toksyn, ale też "uwolnić" miejsce na nowo strawione posiłki.

Jak widać, rzeżączka na odbycie może doraźnie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Przy podejrzeniu wystąpienia tej choroby, należy niezwłocznie udać się do lekarza, w celu przeprowadzenia badań i otrzymania penicyliny prokainowej, która jest (póki co) jedynym lekarstwem.

Żyjemy w świecie, w którym ludzie nie mają czasu na choroby, ponieważ każdy z nas musi sprostać jakimś obowiązkom w pracy. Każda poważna choroba, jeżeli już się pojawi, potrafi przysporzyć nam wielu zmartwień. Każdy przecież chce żyć zdrowo, szczęśliwie, jednak czasem dzieje się zupełnie odwrotnie. Dlatego też sposobem na utrzymanie zdrowia na odpowiednim poziomie jest regularne wykonywanie profilaktycznych badań lekarskich. Jeżeli już pojawi się u nas podejrzenie rzeżączki jakiejkolwiek części ciała, należy je powtarzać do momentu, kiedy będziemy mieli całkowitą pewność, że jesteśmy całkowicie zdrowi. Istnieje wiele innych chorób, którym najlepiej jest przeciwdziałać, zmieniając swoje niezdrowe nawyki, "tworząc" z nich zdrowe przyzwyczajenia.

2 przemyślenia nt. „Rzeżączka odbytu

  1. wędkarz

    Wbrew pozorom rzeżączka odbytu nie jest problemem tylko i wyłącznie homoseksualistów. W większości przypadków, no może nie wiem czy w większości, ale na pewno w wielu - jest tak, że rzeżączką odbytu można zarazić się nawet siadając na desce w łazience na stacji benzynowej.

    Odpowiedz
  2. Ona

    No pewnie, że nie tylko, bo rzeżączka odbytu występuje też u kobiet. I zapewniam, że bardzo i całkowicie heteroseksualnych, więc nie można od razu ludzi szufladkować. Ale z tym siadaniem to trochę przesadziłeś, musiałby by być wielki niefart żeby zrobić to po kimś i naprawdę na brudną deskę..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

29 + = 30