Żyjemy w czasach, w których medycyna jest na zaawansowanym poziomie. Choroby, które kiedyś zdawały się być nie do wyleczenia, dziś z łatwością można zwalczyć. Lekarze i naukowcy cały czas pracują nad nowymi sposobami, dzięki którym można się pozbyć danego schorzenia. Jedną z tych najbardziej przykrych przypadłości z pewnością jest rzeżączka.
Rzeżączka to choroba zakaźna, którą zarazić się można głównie drogą płciową. Łatwo się domyślić, jak ważna jest tutaj higiena osobista okolic intymnych i wykonywanie okresowych badań lekarskich, aby nie zachorować. Do infekcji może dojść również podczas porodu, czego najczęstszym skutkiem jest trwałe uszkodzenie wzroku.
Czy istnieją domowe sposoby na rzeżączkę?
W połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, w wielu państwach wykryto penicylinooporne szczepy rzeżączki, przez co duży odsetek ludzi dotkliwie doświadczył tej choroby. W Polsce na szczęście jest tylko 1 procent społeczeństwa, cierpiącego na tę przypadłość, dlatego też głównym lekiem jest penicylina prokainowa. Podawana jest w zastrzyku domięśniowym, w ilości 4 mln 800 tys. jednostek. Przed iniekcją trzeba podać doustnie 1 g probenecidu, który zmniejsza usuwanie penicyliny z organizmu, przez co może ona dłużej działać. Jeżeli pacjent jest uczulony na penicylinę lub w przypadku zakażenia szczepem opornym na penicylinę, podaje się spektynomycynę domięśniowo, w jednorazowej dawce 2 g.
Powikłania rzeżączki
Jak każda choroba, rzeżączka ma swoje powikłania. Najczęstszymi z nich dla osób obydwu płci są:
- stany zapalne narządów miednicy mniejszej,
- ropień okołowątrobowy i okołowyrostkowy,
- zapalenie gruczołu przedsionkowego większego – obrzęk i znaczne powiększenie powodują, że leczenie antybiotykami czasami nie wystarcza i musi być wspomożone przez chirurgię,
- niepłodność.
Innymi objawami mogą być zapalenie gardła, spojówek czy zapalenie stawów.
Nie istnieje domowy sposób na leczenie rzeżączki, ponieważ przyczyną choroby jest bakteria. Jak w przypadku wszystkich zakaźnych schorzeń, także i w tym, najlepsza jest profilaktyka.
Profilaktyka rzeżączki
Aby zniwelować możliwość zachorowania, należy zastosować się do kilku wskazówek. Najważniejszą sprawą, przy bronieniu się przez rzeżączką, jest abstynencja seksualna. W razie wątpliwości, najlepiej jest udać się na badanie posiewu w kierunku wirusa Neisseria gonorrhoeae. Aby ograniczyć możliwość zakażenia, należy również stosować prezerwatywy, które stanowią dobry izolator i tym samym ochronę przed bakterią.
Inną ważną rzeczą przy przeciwdziałaniu jest rozmowa z partnerem i namowa do przebadania się. Jeżeli partner odczuwa ból przy oddawaniu moczu, posiada wysypkę lub niepokojące zmiany skórne w obrębie narządów płciowych, może to również świadczyć o wystąpieniu choroby. Należy udać się wtedy niezwłocznie do lekarza. Warto również zadbać o higienę osobistą narządów płciowych oraz dbać o czystość w swojej łazience. Istnieje możliwość zakażenia innego obszaru ciała, poprzez przeniesienie bakterii, jednak jest to bardzo rzadkie. Najlepszy domowy sposób na rzeżączkę to zapobieganie tej chorobie.
Najlepsze domowe sposoby na rzeżączkę? Już odpowiadam: należy TO robić w domu, we własnym domu z własną żoną. Jak pan Bóg przykazał i nie nakręcać się nie wiadomo na co gdzie i z kim. Proste i skuteczne i żadnej rzeżączki nie będzie.
Nie bądź taki mądry, bo wokoło wszyscy święcie, a nie tylko rzeżączka i też inne choroby weneryczne są coraz częściej spotykane. Ciekawe jakim cudem, skoro sami zakonnicy dookoła i wszyscy tylko po bożemu przy zgaszonym świetle i tylko z własną żoną?