Jak walczyć z cellulitem na udach?

Lato, wakacje, upały, z utęsknieniem czekamy na wymarzony urlop, podczas którego zanurzymy rozgrzane słońcem ciała w chłodnym basenie, morzu, jeziorze. Jeśli w porę zadaliśmy sobie pytanie jak walczyć z cellulitem na udach, nie mamy powodów do zmartwień i śmiało możemy eksponować całe ciało. Co jednak w przypadku, gdy w gonitwie spraw życia codziennego kwestia pielęgnacji ciała i walki z nieestetyczną pomarańczową skórką umknęła naszej uwadze? Czy jesteśmy w stanie w krótkim czasie pozbyć się problemu? 

Może to przysporzyć kłopotów, na rynku są dostępne kremy koloryzujące do ciała, które chwilowo zamaskują pomarańczową skórkę. Musimy pamiętać, że jedynym sposobem, jak walczyć z cellulitem na udach jest systematyczność i konsekwencja w działaniu. Każda kobieta chce się czuć atrakcyjnie w kostiumie kąpielowym i pozwolić sobie na zakup wymarzonego modelu, a nie stroju płetwonurka, który zakryje wszystkie mankamenty urody.

Jak walczyć z cellulitem na udach, by bez kompleksów założyć skąpy strój kąpielowy, a w upały móc przejść się po mieście w seksownych krótkich spodenkach?

Pielęgnacja - runda pierwsza

Dobrze, nawilżona, odpowiednio często złuszczana skóra, to pierwszy krok do jędrności i atrakcyjnego wyglądu. Możemy stosować naturalne domowe, zabiegi z użyciem kosmetyków dostępnych w drogeriach, które wykorzystują dobrodziejstwa natury, takie jak ekstrakty z bluszczu, kasztanowca, kofeiny np. dobry krem na cellulit Vialise. Lub skorzystać z usług gabinetów kosmetycznych, które w swojej ofercie posiadają liczne zabiegi mające na celu skuteczne rozwiązanie problemu: jak walczyć z cellulitem na udach. Wszystko zależy od zasobności portfela i czasu jakim dysponujemy. W domu możemy pozwolić sobie na dowolność w wyborze godzin przeznaczonych na pielęgnację skóry, natomiast gabinety kosmetyczne mają wyznaczone godziny pracy, które nie zawsze współgrają z naszym grafikiem. Niezależnie od formy, którą wybierzemy najważniejsza jest systematyczność i sprawdzony kosmetyk. Warto poczytać opinie i przeanalizować skład danego produktu, którym chcemy uraczyć naszą skórę.

UWAGA, w odpowiedzi na Państwa pytania odnośnie skutecznej metody na zbadanie czy po przygodnym stosunku płciowym, możemy być zarażeni rzeżączką, pragniemy poinformować, że są dostępne testy na rzeżączkę (np. na stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/), które operują na najdokładniejszej metodzie badania PCR. Testy można zamówić do domu, pobrać próbkę i odesłać kurierem do laboratorium. Wyniki odebrać można meilem.

Więcej na ten temat: Skuteczny krem na cellulit – Lista niezbędnych składników

Aktywność fizyczna- runda druga

Przysiady, skłony, pajacyki, rower, rolki. Aktywność fizyczna - to kolejna odpowiedź na pytanie, jak walczyć z cellulitem na udach. Codzienny ruch sprawia, że przyspiesza metabolizm, a cząsteczki tłuszczu ulegają rozbiciu. Poprawia się kondycja skóry i nasze samopoczucie. Nie ma znaczenia czy wybierzemy ćwiczenia w zaciszu własnego domu, czy w klubie fitness. Wstanie z kanapy i rozpoczęcie aktywnego trybu życia, będzie mieć prozdrowotny wpływ dla naszego organizmu. Dodatkowo wspomoże wygląd skóry na udach i przyczyni się do zmniejszenia ilości pomarańczowej skórki na udach, a z czasem całkowitego jej zniwelowania.

Woda - runda trzecia

Pij na zdrowie i dla urody. Jak walczyć z cellulitem na udach - wodą! To nie żart. Człowiek składa się w większości z wody i do prawidłowego funkcjonowania potrzebujemy około dwóch litrów płynów dziennie, a w czasie upałów nawet do czterech litrów dziennie. Jak ten fakt wpływa na naszą walkę z pomarańczową skórką? Otóż odpowiednio nawodniona skóra jest bardziej elastyczna, lepiej też przyjmuje składniki odżywcze. Woda wypłukuje toksyny z naszego organizmu, gasi pragnienie i nie pozwoli na oszustwo w stylu: jestem głodna, a tak naprawdę to tylko niedobór płynów. Z tego względu umiejętne dostarczanie płynów jest niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania.

To były trzy rundy w starciu pod tytułem: jak walczyć z cellulitem na udach, nie ma na co czekać, pora przywdziać rękawice i wygrać walkę.

 

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

74 + = 82