3

UWAGA, w odpowiedzi na Państwa pytania odnośnie skutecznej metody na zbadanie czy po przygodnym stosunku płciowym, możemy być zarażeni rzeżączką, pragniemy poinformować, że są dostępne testy na rzeżączkę (np. na stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/), które operują na najdokładniejszej metodzie badania PCR. Testy można zamówić do domu, pobrać próbkę i odesłać kurierem do laboratorium. Wyniki odebrać można meilem.

Choroby weneryczne to choroby zakaźne przenoszone drogą płciową. Wydawałoby się, że w dobie powszechnego stosowania prezerwatyw, nie stanowią już problemu. Tymczasem od kilku lat lekarze obserwują wzrost zachorowań na choroby weneryczne. Jedną z nich jest tryper.

Czytaj dalej... "Tryper"

2

Rzeżączka to choroba zakaźna, którą można zarazić się zarówno przez kontakty seksualne z chorą osobą, jak i korzystanie z wspólnych przedmiotów w postaci gąbki, ręcznika czy pościeli. Rzeżączka u mężczyzny daje bardzo charakterystyczne objawy, które powinny skłonić do udania się do lekarza.

Czytaj dalej... "Rzeżączka u mężczyzn"

3

Termin "choroba weneryczna" opisuje wszystkie przypadłości przenoszone drogą płciową. Do zarażenia dochodzi podczas kontaktu seksualnego. Niestety, mechaniczne środki antykoncepcyjne (między innymi prezerwatywy) nie zawsze chronią przed zakażeniem. Także przed rzeżączką prącia.

Czytaj dalej... "Rzeżączka prącia"

2

Wiele nieuleczalnych chorób, które kiedyś sprawiały, że mieliśmy wiele zmartwień, można dzisiaj bez problemu wyleczyć. Podobnie jest z rzeżączką odbytu, ale nie oznacza to, że chorobę można lekceważyć, bo może prowadzić do przykrych powikłań.

Czytaj dalej... "Rzeżączka odbytu"

2

Rzeżączka to choroba zakaźna, którą można rozpoznać po kilku charakterystycznych objawach, takich jak: ból przy oddawaniu moczu i wydzielina wydobywająca się z narządów płciowych. Dodatkowo u mężczyzn może pojawić się obrzęk i zapalenie żołędzia, a u kobiet bóle w podbrzuszu.

Czytaj dalej... "Przyczyny rzeżączki"

2

Jedną z najczęściej przenoszonych chorób drogą płciową jest rzeżączka. Coraz więcej osób po odbyciu stosunków seksualnych zapada, właśnie na tę chorobę. Jednak należy pamiętać, iż wbrew pozorom nie jest ona trudna do wyleczenia. Niestety, jeżeli będzie nieprawidłowo zdiagnozowana, może pozostawić po sobie przykre powikłania. Zatem jakie mogą wystąpić powikłania przy rzeżączce?

Czytaj dalej... "Powikłania rzeżączki"

3

Na przestrzeni ostatnich lat wzrost zachorowań na rzeżączkę zwiększył się dwukrotnie i dotyczy to głównie osób po 50. roku życia. Natomiast zanotowano znaczny spadek zachorowań wśród osób młodych. To efekt większej świadomości osób młodych i stosowania prezerwatyw.

Czytaj dalej... "Objawy rzeżączki"

3

Rzeżączka jest chorobą zakaźną, której nie można lekceważyć. Bagatelizowanie jej potencjalnych objawów może się bardzo źle zakończyć dla wielu narządów wewnętrznych. W skrajnych przypadkach nieleczona rzeżączka prowadzi także do niepłodności lub nowotworów. Dlatego już w przypadku podejrzenia, że mogło dojść do zakażenia w związku z kontaktem seksualnym z osobą chorą na rzeżączkę lub przy pojawieniu się pierwszych objawów na narządach płciowych i w okolicach intymnych, należy udać się do lekarza, który wykona dokładne badanie i postawi trafną diagnozę.

Czytaj dalej... "Leczenie rzeżączki"

2

Rzeżączka to choroba zakaźna, którą można się zarazić od innej osoby, zaatakowanej przez bakterię - dwoinkę rzeżączki. Ta żyjąca w wilgotnych warunkach bakteria stosunkowo łatwo przedostaje się do organizmu innej osoby, wywołując rzeżączkę.

Czytaj dalej... "Dwoinka rzeżączki"